skip to Main Content

בטי מנגל – האטרקציה החיה של פרייבורג!

ופרייבורג בלתי נתפסת בלי בטי.


מי זאת בטי מנגל?

גם טלוויזיה אזורית אגם קונסטנץ שאל את השאלה הזו. התוצאה הייתה נפלאה ואינפורמטיבית על הדמות הבדיונית בטי מנגל. תהנה מהצפייה!

מדינת גיבורים בפייסבוק: https://fb.me/heldenlaendle

הפקה של טלוויזיה אזורית טלוויזיה אגם קונסטנץ GmbH + Co. KG, שבבעלותה גם כל הזכויות. ( https://www.regio-tv.de/regionen/bodensee.html )


בטי מנגל בתוכנית האירוח של SWR “דבר באגם עם גבי האופטמן”

ממאי 2019, הסופרת והעיתונאית גבי האופטמן מזמינה אורחים לשיחת SWR המשעשעת בקונסטנץ שעל אגם קונסטנץ בכל ערב שבת. אתם והאורחים שלכם מדברים על כל מה שזז בדרום מערב גרמניה במהלך השבוע, חולקים את החוויות, הדעות והחוויות המיוחדות שלהם.

בסבב השיחות שלה במוצאי שבת בשבוע הראשון של יוני, גבי האופטמן שוב הזמינה אורחים מעניינים לקונסטנס: המוזיקאי והמנחה סטפן מרוס, מדריך טיולים ומלכת הדראג מהיער השחור בטי מנגל , הנזירה תרז, מומחית הזאבים טג’אנה שניידר ו-VfB שטוטגרט מעריצה אינגבורג שטיגלר.

מידע נוסף על הרכב תוכנית זו: https://www.swr.de/swraktuell/baden-wuerttemberg/friedrichshafen/Gaby-Hauptmann-Stefan-Mross-ל-אוֹרֵחַ-bei-Talk-ב-אֲגַם,דבר-ב -ראה -104.htm

זמין גם בספריית המדיה של ARD: https://www.ardmediathek.de/ard/player/Y3JpZDovL3N3ci5kZS9hZXgvbzExMjQ2MTA/

ואתה יכול לראות את זה בספריית המדיה SWR: https://swrmediathek.de/player.htm?show=54d5e570-848d-11e9-88e7-005056a10824


סיורים בעיר עם בטי מנגל?

אבל כן – ו-ZDF אפילו דיווח על זה: שלום דויטשלנד מה-9 בנובמבר 2018

שלום פסק זמן: פרייבורג

באדן-וירטמברג היא המדינה הפדרלית שטופת השמש בגרמניה. סיבה מספיקה למנחה והמגיש אנדראס קורן לצאת דרומה בנובמבר הקודר. אז הוא הסתכל סביבו בפרייבורג אים ברייסגאו. כמובן עם משקפי שמש בכבודה – וביקור ב”ככל הנראה מדריך העיר הכי מסנוור בבאדן-וירטמברג”: בטי מנגל!

ניתן לראות בספריית המדיה ZDF: https://www.zdf.de/nachrichten/hallo-deutschland/hallo-auszeit-freiburg-teil-1-100.html

בטי מנגל בסרטון החדש לשיר המעריצים של SC פרייבורג!


בטי מנגל ו-SC פרייבורג!

ב-6 באוקטובר 2021, תנועת פרייבורג Inc (VAG) פרסמה את הקליפ החדש של מועדון הספורט של פרייבורג לשיר המעריצים הנוכחי “סק פרייבורג לפני!”, שקיים מאז 2008 וכרגע עדכני. קבוצת המקרה של דייג, שבה נתפסה מלכת הדראג הידועה של היער השחור בטי מנגל מפרייבורג אים ברייסגאו כסימן לנוף כדורגל מגוון, כפי שרוצים בפרייבורג. הסרטון והשיר מוצגים בקביעות לפני משחקי הבית של SC פרייבורג באצטדיון אירופה פארק.


בטי מנגל בלי בולנהוט? בקושי עולה על הדעת!

ציון הדרך של שוורצלדר הכתיר את ראשי היער השחור כבר למעלה מ-225 שנים. בדיווח של SWR טֵלֶוִיזִיָה, בטי מנגל, בין היתר, מברכת על יום השנה הזה.

הבולנהוט הוא סמל היער השחור. יחד עם חזיר, עוגת דובדבנים ושעון קוקיה, היא מהווה מעין רביעיית מותגים ליער השחור. דבר עגול. הבולנהוט הוזכר לראשונה בכתב לפני 225 שנים. “יש לתפור את העיטורים הרגילים של צבע אדום ושחור.” זו הייתה ההוראה הדוכסית בשנת 1797 ומכיוון שכתוב בה “רגיל” יש להניח שהבולנהוט עתיק עוד יותר. דבר אחד בטוח: הבולנהוט השתנה הרבה. תחילה הם היו רק בולן קטנים, אחר כך הם גדלו וגדלו ועכשיו בולנהוט שוקל בסביבות שני קילוגרמים. כסמל של היער השחור, אין לו תחליף.

לפעמים הדימוי של הבולנהוט היה מיושן, אבל בגלל שהוא סמל רב עוצמה של בית לאמנים וצלמים, הוא נוכח יותר מתמיד. כשכובעי בולן פוגשים פירסינג וקעקועים בתמונות מפורסמות, הניגוד בין העבר להווה נעשה גלוי. כובע קש עם 11 כדורי צמר גלויים. אף על פי שרק לעתים רחוקות הוא מולבש על הראש בימינו, המוטיב המסורתי גורם לקופות של חנויות מזכרות לצלצל. הבולנהוט מייצג את כל היער השחור – שריד תלבושות מסורתי שעדיין חי, מתוחזק ומשווק בהצלחה היום.

ניתן לגשת לדוח SWR בכתובת: https://www.swr.de/swraktuell/baden-wuerttemberg/suedbaden/bollenhut-uld-225-years-100.html

ניתן לראות בספריית המדיה SWR: https://www.swr.de/swraktuell/baden-wuerttemberg/225-years-bollenhut-100.html

מתוך השידור ביום ד’, 23 במרץ 2022, 18:00, SWR כרגע באדן-וירטמברג, SWR טלוויזיה BW.בטי מנגל – פיתוח דמות אמנותית ייחודית!

הראיון הכנה עם בטי מנגל על ההתחלה וההתפתחות של אחת ממלכות הדראג המפורסמות בגרמניה.

אנו שמחים על תרומתו של ” עכשיו מאל ארליך – פודקאסט התרבות ” בספוטיפיי:

בואו נהיה כנים – פודקאסט התרבות: 01 – בטי מנגל: החיים בדראג

“מבט” מאחורי הקלעים ל… אוזניים!

איך זה בעצם עובד מאחורי הקלעים? מי עושה מה, איך בטי מנגל וההנהלה מבינות זו את זו בכל מעשיהן ומה מניע אותן? איך אפשר להביא יצירתיות ומקצועיות להרמוניה מושלמת, מה זה קשור להיסטוריה ולהתפתחות של הדמות הבדיונית בטי מנגל ומה יכולים יזמים (צעירים) ללמוד מזה?

גם הפודקאסט “קופסת החדשנות” מאת ספינה מייסדת UG (אחריות מוגבלת) & CO. KG מקונסטנץ בסדרה שלהם “צומת דרכים של משלחת” בפרק 05 “מימוש עצמי בבסיס (S02E28)”. תקשיב!

בספוטיפיי:

ובאתר של גרונדרשיף מקונסטנס:

 

https://open.spotify.com/episode/6B79VqfYJNFpPPPZRGYhlb?si=tnrypUFcSUOYzxTHua-8pQ

אם אתה לא מכיר את בטי מנגל , פספסת הרבה. בין היתר היא אחת מתשע שגרירי יום השנה הרשמיים של העיר פרייבורג לרגל יום השנה לעיר 900+1 שנה 2020/2021 , שגריר למולדת צבעונית ומגוונת, ה מלכת הדראג הבולטת ביותר בדרום גרמניה , מלכת שפריצר לא רשמית, מוטי פרייבורגס , מארגן סיורים בעיר ובפאבים, מארגן מסיבות רווקים בלתי נשכחות, אייקון פרסום לשנאפס מהיער השחור ועוד וכמובן מלכת מסיבות אמיתית . בקיצור: האטרקציה החיה של פרייבורג! היא מרשימה לא רק בלב גדול ושפתיים מלאות, אלא גם בכריזמה ושנינות. הגראנדהאם של פרייבורג בשואו ביזנס היא לא רק קבוע במטרופולין היער השחור, אלא גם הכוכבת הקטנה והמסנוורת של כל אירוע חברה.. מיס מנגל הוכיחה במחנה היער השחור שהיא לובשת את המכנסיים שלה אפילו בשמלה והיא מלכה של לבבות.

בטי מנגל הנחתה את ההופעות הראשונות באזור והרחיבה את הצעתה לסיורים בעיר בפרייבורג, כשהעניין באופי הייחודי גברה. בשלוש השנים האחרונות נערך איתה גם סיור בעיר חג המולד לכל אוהבי החורף.

הבדרנית המצליחה נמצאת כעת בעונה השביעית שלה. הדמות בטי מנגל נוצרה לפני יותר מ-10 שנים ב-כדור ורקוויר, בשבת של הקרנבל. לאחר מכן, בטי מנגל המשיכה לחזור לחיים בתפקידים שונים, אבל רק בשבת הקרנבל . לפני שבע שנים היא החליטה להופיע בציבור לעתים קרובות יותר ויותר. היא עשתה את פריצת הדרך שלה עם השתתפותה במחנה היער השחור ב-2014, ומשם עלתה הקריירה שלה.

איך הפכה בטי למנגל בטי?

אחרי שנים של עבודה קשה מאחורי הגריל השמנוני של דוכן נקניקיות, לבטי נמאס מהחיים המשעממים והחסרים. היא כמהה לזוהר, אופנה, נעלי עקב וריסים מלאכותיים. במקום להפוך נקניקיות על הגריל, הכל צריך סוף סוף להסתובב סביבן קצת יותר. אז צאו מהסינר המלוכלך ואל העולם של ערבי מסיבות אקסטרווגנטיים, אירועי צדקה זוהרים, אירועי ארוחת ערב רגועים – ולפעמים פשוט הראו לכל העולם את מולדתם הצבעונית. הופעותיה הרבות בפרייבורג והסביבה וכעת בכל רחבי גרמניה כבר הפכו את מלכת הדראג ליקירת תקשורת במדינה הזו. זה רק עניין של זמן עד שהעיתונים בכל רחבי גרמניה ידווחו על בטי מנגל… ואם יש נקניקיות לגריל, בטי כמובן שם – באופן יוצא דופן, כמובן!

המאפיין המבחין שלה הוא בולן היער השחור האדום, כאן בטי מנגל מתעקשת על המשמעות המסורתית של הבולן הצבעוני, שכן כובעי בולן אדומים לובשים למעשה על ידי נשים לא נשואות. היא מציירת באהבה קלישאות תיירותיות מהיער השחור ומייצגת את המוטו שלה ””בית זה לא רק שחור ולבן””. כדי לא להכפיש את התלבושות המסורתיות של היער השחור, בטי מנגל תמיד משלבת את התלבושות שלה עם אלמנטים שונים של תלבושות, למשל ה-dirndls שלה מזכירים בחלקם את הלבוש הקלאסי של התחפושות, שהיא תמיד מתאמת עם ערכת הצבעים של תחפושות היער השחור.

יש לך שאלות על בטי מנגל? אנו במשרד בטי מנגל נשמח לעזור לך – צור קשר . הסקירה הכללית של שאלות נפוצות (שאלות נפוצות) תמיד מועילה.

Back To Top