skip to Main Content

THE PURPLE SONG – רמיקס אנדרגראונד

Hairball Remedy feat. רדנק ג’ק ובטי ברביקיו

הופק על ידי Betty BBQ

 

“כי בקרוב – היזהרו –
יהיה בן לילה
גם השמש שלנו זורחת.
ואז זכינו באותה זכות
אנחנו כבר לא סובלים, סבלנו!”

 

מלכת הדראג של היער השחור בטי BBQ ואמן המוזיקה פרייבורג Redneck Jack יחד עם שלישיית הלהקה Hairball Remedy מציגים את הרמיקס המחתרתי של “Das Lila Lied”: ההמנון ההומוסקסואלי הראשון במסווה שניתן לרקוד!

“Das Lila Lied” הוא ההמנון ההומוסקסואל הראשון בעולם משנת 1920, שזכתה להצלחה מדהימה בזמנו. כיום כמעט ולא מבחינים ביצירה יוצאת הדופן הזו, במקור מצעד, אבל ראויה לציון לתקופה.

זו הייתה הסיבה ל-Betty BBQ ביוני 2020, השיר הזה עם קאבר בביצוע להקת Hairball Remedy – איתו בטי עבדה פעמים רבות בעבר – ליום הולדתו ה-100. יום השנה כדי לתת לו את תשומת הלב הראויה. לראשונה, בטי BBQ לא הופיעה כמתורגמנית, אלא כמפיקה ומוציאה לאור.

בסוף השנה הבלתי נשכחת – מכל הבחינות – 2020, בטי BBQ עוקבת כעת עם “Das Lila Lied” ומגישה לנו את השקת “Das Lila Lied – Underground Remix” ביום חג המולד, גרסה רוקדת של הקלטות קאבר של Das Lila Lied. Betty BBQ התחברה לאמן המוזיקה הרב-כישרונות Redneck Jack, שהיה ומעורב בפרויקטים רבים של מוזיקה ולהקה בפרייבורג.

לבטי BBQ ולרדק ג’ק היה חשוב לא להשחית את “Das Lila Lied” למען ה”רמיקס”, אלא לתת לו רמיקס ראוי ולבוש מסיבות שלא הופך את המסר ואת המאבק של הומוסקסואלים לטהור. קצב דיסקו יכול להפוך לקליפה. לשמור על המנגינה, השיר והמסר ולהזמין את המאזין לשיר ולהיות חלק מתנועת המוזיקה, כלומר להפוך את “דאס לילה לייד” למוחשי עוד יותר – זו הייתה המטרה וזו הייתה הצלחה!

מי ששומע את השיר יבין מהר עד כמה לא ייאמן שטקסט כזה היה אפשרי לפני 100 שנה – בין שתי מלחמות העולם ההרסניות ולפני הדיקטטורה הנאצית הבלתי אנושית. העובדה שהמסר של השיר רלוונטי לא פחות היום צריכה להזכיר שהחברה שלנו אולי לא מודרנית וליברלית מכל בחינה שהיא אוהבת להיות.

למאה לרגל יום השנה לשיר המיוחד והאמיץ הזה, עלינו להבין את ההקשר ההיסטורי כדי שנוכל להבין את התקווה לשלום, להכרה ולדו-קיום הרמוני על כל ממדיו באותה תקופה.

לאחר ההכרזה על רפובליקת ויימאר, החלה תקופה קצרה של שיפור עבור לסביות והומואים. זו הייתה עליות ומורדות מתמדת, בהתאם למצב הפוליטי, אבל עם כינון זכויות דמוקרטיות בסיסיות וביטול הצנזורה חלה עלייה בהערכה העצמית של הומוסקסואלים ולסביות, במיוחד בערים ובמיוחד בברלין. בשל ההיקף, קמו עמותות, מועדונים ופאבים חדשים רבים. ב-1919 ייסד מגנוס הירשפלד את המכון שלו לסקסולוגיה, באותה שנה צילם ריצ’רד אוסוולד את Anders als die Other, סרט הקולנוע הגרמני הראשון שעסק בהומוסקסואליות, וב-1921 התקיים “הכנס הבינלאומי הראשון לרפורמה מינית על בסיס סקסולוגי”. .

שניים אז עדיין לא ידועים, אבל מאוחר יותר גברים מצליחים למדי כתבו את השיר. הטקסט נכתב על ידי קורט שוואבאך, אשר – בקטע מההגירה – המשיך לכתוב להיטים פופולריים רבים עבור אוולין קונקה, זרה לינדר ופרדי קווין, בין היתר, עד סוף שנות החמישים. השם הבדוי ארנו בילינג ניתן כמלחין; מאחורי זה עמד מישה ספוליאנסקי, אחד ממלחיני הקברט והריווי המצליחים ביותר של רפובליקת ויימאר. שניהם סיפקו לשיר את ההקדשה “לחוקר ולחבר הבלתי נלאה מר היועץ הרפואי ד”ר. מוקדש למגנוס הירשפלד”.

הפניה לחלקים מהטקסט: מהדורה בשפה הגרמנית של ויקיפדיה, מאמר “Das lila Lied”. https://de.wikipedia.org/wiki/Das_lila_Lied

מעוניין להזמין תרופה לכדור שיער ?

נשמח לתאם יצירת קשר והזמנה. אל תהסס לפנות אלינו באמצעות טופס יצירת הקשר שלנו או בדוא”ל לכתובת info@betty-bbq.de.

נקודות זכות:
כותר: Das Lila Lied – אנדרגראונד רמיקס
אמן: להקת “Hairball Remedy” feat. רדנק ג’ק ובטי ברביקיו

מיקס: Redneck Jack
בס: יאן מצגר; גיטרה: יוהנס לקנר; כינור: לורה שמיד

מאסטרינג @IGUANA STUDIOS מאת כריסטוף ברנדס, מרץ/פרייבורג

אורך הרצועה (גרסת כיסוי) 03:10 דקות

 

לייבל Betty BBQ
ISRC (רמיקס מחתרתי) DEZC62050991
GTIN/EAN/UPC 4064832342000
שחרור 2020-12-25; הסטרימינג מתחיל ב-25-12-2020

 

רמיקס זה מבוסס על הקלטות הכיסוי של “Das Lila Lied”, בביצוע להקת Hairball Remedy,

הופק על ידי Betty BBQ @ TONPONY Studios Emmendingen
פורסם על ידי Betty BBQ Travesty & Entertainment
℗ Betty BBQ Travesty & Entertainment 2020
© Betty BBQ

ISRC (גרסת כיסוי) DELJ82031358
GTIN/EAN/UPC 4064832024982
שחרור 2020-06-12; תחילת הסטרימינג ב-2020-06-12

 

כריכה/עיצוב
℗ Betty BBQ Travesty & Entertainment 2020
© Betty BBQ, העיצוב של Foerb

 

שיר מקורי משנת 1920
לחן: ארנו בילינג (שם בדוי; שם אמיתי מישה ספוליאנסקי: תחת השם הבדוי “ארנו בילינג” הוא הלחין את המנגינה להמנון ההומוסקסואל הראשון בשם “דאס לילא לייד”) ב-1920.
כותב מילים: קורט שוואבך
הוצאה מקורית: מהדורת Brull Charles
עבודת GEMA מס. (מקורי) 1575289-001
ISWC (מקורי) T-800.222.134-4

Back To Top